Oficiální program
BigBoard Superfinále 2023
Ostravské derby poprvé v O2 areně! Co dovedlo Vítkovice a FBC do finále?

Ostravské derby poprvé v O2 areně! Co dovedlo Vítkovice a FBC do finále?

Ženské BigBoard Superfinále 2023 se dočká velké městské premiéry! Poprvé od vzniku superfinále v něm na sebe narazí dva celky z Ostravy. Jakou pouť ale musely Vítkovice a FBC Ostrava na cestě do O2 areny podniknout?

Na jedné straně ošlehaný superfinálový účastník z Vítkovic, na té druhé zase nováček s historickým titulem v kapse. V souboji o titul Extraligy žen se za pár dní utkají vítkovické rytířky a velké překvapení posledních dvou sezon v podobě ostravského FBC. A jak se oba kádry do finále dostaly?

1. SC TEMPISH Vítkovice

Ostravské rytířky propluly základní části 2022/23 s velkou dominancí a na jejím konci tak stanuly nikým neporaženy na první příčce tabulky. Nejblíž k jejich porážce přitom měla docela překvapivě sedmá Olomouc, která s Vítkovicemi v 17. kole padla velmi těsně 3:4. Jinak si však rytířky pod vedením kapitánky Denisy Ferenčíkové poradily se všemi svými soupeři naprosto přesvědčivě a do čtvrtfinále tak zamířily z prvního místa.

Jejich volba ale mohla mnohé florbalové příznivce trochu zaskočit. Vítkovice totiž při svém výběru sáhly po tom nejtěžším kalibru, když si z dostupného vybraly páté Bulldogs Brno. Poradily si s nimi však velmi přesvědčivě a po jednoznačném triumfu 4:0 na zápasy se tak vydaly do semifinále.

Zde měly na výběr mezi svým loňským semifinálovým soupeřem FBC Ostrava nebo pražským Tatranem. A vybraly si výlet do hlavního města.

Střešovice jim však tento výběr rázně oplatily a hned v prvním utkání Vítkovice obraly o celou jejich sezonní neporazitelnost, když na Dubině zvítězily 4:2. Rytířky se však nezalekly a v dalších zápasech už Tatranu ani jednou nepodlehly. Po mnohdy velmi těsným triumfech nakonec uhájily vítězství 4:1 na zápasy a po roční pauze se tak vrátily mezi superfinalisty.

FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

Základní část se obhájkyním mistrovského titulu ze sezony 2021/22 pravděpodobně nepovedla úplně dle představ. Po 22 duelech se totiž ostravské FBC s 50 body ocitlo až na čtvrté příčce tabulky a ve čtvrtfinále tak bylo nuceno čekat na výběr ostatních tří soupeřů nad ním. O místo se přitom nepřímo dělilo s Tatranem, který v základní části dosáhl na stejný počet bodů, ale měl lepší vzájemné zápasy a skončil tak třetí.

Výběr ostatních však pro Ostravu dopadl vcelku kladně, neboť se díky svému soupeři z Olomouce vyhnula velkému cestování. Po jasných triumfech si navíc své místo mezi top čtveřicí extraligy zajistila vítězstvím 4:0 na zápasy a čekala tak na semifinálový výběr Vítkovic.

A i když kádr pod výběrem trenéra Jakuba Robenka možná očekával další ze série semifinálových městských derby, volba lídra soutěže se mu nakonec vyhnula a čekal jej tak Chodov. 

V tom ostravské FBC, obdobně jako Vítkovice, padlo v prvním zápase a prohrávalo tak 0:1 na utkání. Pak se ale modrožluté florbalistky naladily do vítězné formy a sérií čtyř vítězství v řadě semifinále ukončily za stavu 4:1 ve svůj prospěch, čímž si zajistily účast ve druhém superfinále v řadě.

Zkušenosti nebo euforie?

A kdo v tomto historickém souboji zvítězí? Bude to historicky nejúspěšnější superfinálový klub z Vítkovic, který je v bojích o titul již ostříleným mazákem a nebo naopak nováček z FBC, který však útočí již na druhý titul v klubové historii během jediného roku?

Zpět na úvod