Oficiální program
BigBoard Superfinále 2023
Ferenčíková: Superfinále s FBC? Zápasy jsou plné emocí. Věřím, že to nebude jiné

Ferenčíková: Superfinále s FBC? Zápasy jsou plné emocí. Věřím, že to nebude jiné

Již posedmé se postaví na palubovku při Superfinále florbalu Denisa Ferenčíková. Dlouholetá hráčka Vítkovic v neděli zabojuje v ostravském derby o svůj pátý extraligový titul. „Už jsem toho opravdu odehrála mnoho, zažila jsem asi všechny scénáře superfinále od prohry, vysoké výhry, prodloužení až po nájezdy. Věřím, že tyto zkušenosti využiji a co nejvíce pomůžu mému týmu k zisku titulu,“ vyhlíží odhodlaně BigBoard Superfinále.

Slovenská útočnice je jednou z nejzkušenějších hráček nejen v kádru rytířek, ale v Extralize žen obecně. Svědčí o tom i fakt, že posedmé vyběhne do superfinále. Díky tomu se stane hráčkou s největšími zkušenostmi z florbalové bitvy roku. Dosud se o prvenství dělí s dalšími čtyřmi florbalistkami, z nichž ale ani jedna současně nepůsobí v extralize. 

Je před vámi BigBoard Superfinále. Jak se těšíte?
Samozřejmě se těšíme, jedná se o vrchol sezony a my uděláme maximum pro to, abychom jsme vyhrály. Příprava probíhá standardně s tím, že se snažíme připravit na momenty, které budou v zápase důležité a mohou rozhodovat o výsledku utkání. 

Narazíte na svého městského rivala. Jak se těšíte právě na to, že vás čeká bitva s FBC Ostrava? 
Já jsem osobně ráda, že se ve finále střetneme právě s FBC Ostrava. Společné zápasy jsou vždy velmi zajímavé a plné emocí. Věřím, že to v neděli nebude jiné.

Máte třeba ještě větší motivaci uspět z toho důvodu, že právě Ostrava vás v předchozím ročníku vyřadila?
Motivace vyhrát je tam sama o sobě velmi velká z toho důvodu, že se hraje o titul. To, že se utkáme s FBC, tak to samozřejmě zápasu něco přidává, ale myslím si, že nikdo neřeší předešlou sezonu. Bez ohledu na to, kdo proti nám stojí, tak chceme zvítězit.

V této sezoně jste ve vzájemných soubojích třikrát zvítězily. Byly to však vyrovnané výsledky. Co bude opět klíčové, abyste dokázaly uspět? 
Klíčové bude, aby jsme zvládly tlak superfinále. Hrály jsme uvolněně, koncentrovaně, bez zbytečné opatrnosti. Je potřeba v takových zápasech k tomu navíc přidat dobrý týmový výkon. Za mě je Superfinále florbalu specifickým zápasem, kde se může stát cokoliv. Musíme být stále nastavené, že za každých okolností chceme duel dovést do vítězného konce.

Když se ještě vrátíme k základní části, tak tu jste projely jako nůž máslem bez jediné porážky. Předpokládám, že v týmu panovala spokojenost. 
Se základní částí jsme nadmíru spokojené. Ani jsme nečekaly, že všechny zápasy vyhrajeme, ale snažily jsme se jít zápas od zápasu. Dařilo se nám dobře pracovat na trénincích, což jsme poté přenášely na hřiště. Každý jeden zápas byl specifický, někdy se výhra rodila lehčím způsobem a někdy těžším. Vždy jsme však byly nastavené tak, že chceme uspět.

V play-off jste dokázaly postoupit přes Bulldogs Brno a v semifinále přes střešovický Tatran. Prověřily vás tyto série dostatečně? 
Podle mě byly obě série náročné. Oba soupeři výborně bránili, k tomu podnikali nebezpečné protiútoky. Musely jsme se s tím vyrovnat a prezentovat se hrou, která jejich zbraně bude eliminovat. Ne vždy to bylo jednoduché, ale týmovým výkonem, odhodláním a nasazením se nám podařilo obě série vyhrát a postoupit.

Pomyslná facka možná přišla hned v úvodním semifinále s Tatranem, kdy jste padly na domácím hřišti. Mohl to být pro vás, jakožto favorita, dobrý nakopávací motor? 
Asi ano. Posadilo nás to znova zpět na zem. Ukázalo se nám, že se takto v semifinále nedá hrát. Musely jsme si uvědomit, že Tatran se sám neporazí a bez tvrdé práce nemůžeme uspět. 

Po několika letech se vracíte do O2 areny. Jak se těšíte právě na atmosféru v největší hale České republiky? 
O2 arena je opravdu krásná hala, bude to opět velký zážitek, na který nezapomenu. Věřím, že fanoušci utvoří vynikající kulisu, která požene oba týmy k nejlepším výkonům. 

Vy osobně máte velké zkušenosti s bitvou o titul, půjde už o vaše sedmé Superfinále florbalu. Jak velkou roli hrají právě zkušenosti? 
Těžko říci, věřím, že důležitou. Už jsem toho opravdu odehrála mnoho, zažila jsem asi všechny scénáře superfinále od prohry, vysoké výhry, prodloužení až po nájezdy. Věřím, že tyto zkušenosti využiji a co nejvíce pomůžu mému týmu k zisku titulu.

Na závěr, na co byste nalákala fanoušky, aby v neděli dorazili na vrchol sezony? 
Očekáváme těžký zápas, kde si oba týmy nedají nic zadarmo. Fanoušci by u tohoto svátku florbalu neměli chybět, měli by si to společně užít s námi, protože bez nich by finále v O2 areně nemělo smysl.

Zpět na úvod