Oficiální program
BigBoard Superfinále 2023
Bude to ostravské derby se vším všudy, předpovídá Kotzurová

Bude to ostravské derby se vším všudy, předpovídá Kotzurová

Při loňském zlatém úspěchu v týmu chyběla, odskočila si na rok do švédského Malmö. O to víc prahne po úspěchu v letošním BigBoard Superfinále florbalu 2023. Řeč je o útočnici ostravského FBC Denise Kotzurové, která již netrpělivě vyhlíží nedělní ostravské derby v O2 areně.

Ostravské FBC neprožilo ideální základní část, do vyřazovacích bojů vstupoval obhájce titulu až ze čtvrté pozice. Čtvrfinálovou sérii s Olomoucí zvládly svěřenkyně Jakuba Robenka hladce 4:0, pouze jeden zápas poté ztratily v očekávané sérii s Chodovem a opět po roce se podívají do O2 areny, kde na ně tentokráte čekají městské rivalky z Vítkovic. "Máme jim co vracet. V této sezoně jsme s nimi totiž třikrát prohrály. Loni v play-off se ukázalo, že s nimi dokážeme hrát a já pevně věřím, že to bude na podobné vlně," hlásí odhodlaně Kotzurová. 

BigBoard Superfinále se blíží. Jak moc se těšíte? Jak vrcholí příprava? 
Myslím si, že se všichni hrozně těšíme, ještě více po loňském úspěchu. Holky vědí, do čeho jdou, já tolik ne. Půjde o moje první superfinále. Přípravy jsou v plném proudu, ladíme detaily. Myslím, že budeme připravené podat co nejlepší výkon. 

Jak jste sama zmiňovala, u loňského úspěchu jste chyběla. Sledovala jste však cestu holek? 
Určitě ten rozjezd ze začátku sezony neměly holky hladký, protože do kádru přišlo hodně nových hráček. Postupně si však vše sedalo a gradovalo. Odrazový můstek byla možná čtvrtfinálová série s Bohemians, ve které sice nějaké zápasy ztratily, ale byl to začátek té neuvěřitelné cesty. Já osobně jsem je ve finále sledovala a držela jim moc palce a fandila, co to šlo.

Dá se předešlá sezona srovnat s tou aktuální?
Tato sezona byla jiná v tom, že jsme měly jeden z vrcholů v její půlce. Musely jsme to nějakým způsobem uzpůsobit a připravovat se tak. Určitě by to nebylo tak, že bychom ligu hodily na druhou kolej a soustředily se na Pohár mistrů. Ten se ale přeci jen nehraje každý rok a speciální příprava musela být i na to. Myslím si, že poté si vše zase začalo sedat a bylo jen lepší.

Dostáváme se k Poháru mistrů. Jak moc velká zkušenost to pro tým byla? 
Zahrát si na takovém turnaji byli pro každou z nás jeden ze splněných snů a vrcholů. Mohly jsme se poměřit s mistrem Finska a Švýcarska, což se jen tak nestává. Dokázaly jsme si, že nejsme úplně tak špatné, když jsme porazily švýcarského šampiona. Turnaj můžeme hodnotit jenom pozitivně, dodalo to každé hráčce velké množství zkušeností. 

Čekají vás Vítkovice, čili ostravské derby. Určitě velice vypjatý zápas. Jak se těšíte na to, že si zahrajete se svými největšími rivalkami? 
Je to asi takový paradox, že se ostravské finále bude hrát v Praze. Doufám, že nás přijede hodně lidí podpořit a vytvoříme opět žlutou lavinu v O2 areně. Co se týče samotného zápasu, tak jim máme, co vracet. V této sezoně jsme s nimi totiž třikrát prohrály. Loni v play-off se ukázalo, že s nimi dokážeme hrát a já pevně věřím, že to bude na podobné vlně.

Jak moc budete vycházet ze zápasů probíhající sezony, v nichž pokaždé slavily vaše soupeřky, avšak po velkém boji? 
Sami víme, co bylo špatně, co nebylo špatně a na co si dávat pozor. Pohárový zápas skončil 7:8, to byl asi ten nejvyrovnanější. Je potřeba si z toho vzít to dobré, ostatní hodit za hlavu a připravovat se jenom na neděli, protože to je jen jeden zápas a rozhodují detaily. V ten den se ukáže, kdo se lépe připravil a kdo byl poctivější právě v detailech. 

Ve vyřazovací části jste narazily na Olomouc, následně na Chodov. Jak vás play-off připravilo na BigBoard Superfinále? 
Čtvrtfinálová série byla v některých ohledech těžká. I díky stylu, kterým hraje Olomouc. Bylo to hodně tvrdé, vyhecované. I taková série nás hodně připravila, ukázaly jsme, že jsme o level výše. Nebylo to snadné, výsledky nebyly dominantní, ale myslím si, že jsme to zvládly úplně v pohodě. Do semifinále s Chodovem jsme nevstoupily úplně koncentrované a v play-off módu. Postupně jsme přebíraly otěže ve všech zápasech a byly jsme lepší. Důkazem je tomu třetí zápas, ve kterém jsme Chodov přejely ve všem. Ve čtvrtém jsme měly trošku možná štěstí, uhrály jsme to na nájezdy. Pátý zápas nás hnali fanoušci, kterým moc děkujeme, že dojeli do Prahy. Sérii, dle mého názoru, rozhodly také zkušenosti, kterých bylo více na naší straně. Chodov je mladý tým. Vše si sedlo, byla to ale těžká série, kromě jednoho zápasu vše skončilo o gól, takže nebylo nic jednoznačné. Výsledek 4:1 je pro nás fajn.

Vy jste se vrátila do Ostravy po angažmá v Malmö. Cítila jste po návratu nějaký tlak s ohledem na to, že obhajujete prvenství z předešlé sezony?
Úplně bych neřekla, že nějaký tlak. Pár věcí se změnilo v týmu, musela jsem se učit novým věcem. Tým se změnil, některé věci se změnily. Adaptace byla těžší, než jsem čekala, ale postupně se to zlepšuje a věřím, že to vygraduje v neděli a budeme šťastné.

Jaký v neděli očekáváte duel? Na co byste fanoušky nalákala do O2 areny? 
Já doufám, že to bude atraktivní zápas, žádná vyčkávaná. Musíme si přiznat, že jde o finále, bude rozhodovat každá chyba. Určitě to bude ostravské derby se vším všudy. Doufám, že se šťastným koncem pro nás. Chtěla bych pozvat všechny fanoušky, aby dorazili do Prahy. Atmosféra, kterou dokáží především naši fanoušci vytvořit, je neskutečná. Věřím, že diváci uvidí atraktivní ženský duel. 

Zpět na úvod