Oficiální program
BigBoard Superfinále 2023
Hubálek před BigBoard Superfinále: Loňská odmlka je motivací navíc

Hubálek před BigBoard Superfinále: Loňská odmlka je motivací navíc

V play-off patří k hlavním tahounům, který pomohl florbalistům Vítkovic až do BigBoard Superfinále. Jakub Hubálek nastřádal ve vyřazovací části už 15 gólů a šest asistencí, přičemž se svým týmem bude po dvou letech opět bojovat o titul. Pro samotného Hubálka navíc půjde o osmý superfinálový start.

Hubálka těší nejen zvládnuté série či individuální statistiky. Emotivní a krásné je totiž i dění mimo florbal, když se vítkovickému harcovníkovi narodil během semifinále potomek. „Samozřejmě to trochu bere i energii, nicméně je to nyní zvládnutelné. Před sebou už máme jenom jediný zápas ročníku,” hlásí Hubálek.

Do BigBoard Superfinále jste postoupili přes Black Angels a Bohemians. Jak hodnotíte vaši dosavadní cestu play-off?
Jsme v zápase o titul, takže hodnocení může být v tomto momentu pozitivní. Obě série jsme vyhráli. Bleci nás nijak výrazněji neprověřili, z jejich strany šlo vyloženě o blokádu postavenou v obraně. Bitvy s Bohemkou zato byly přesným opakem, kdy se hrál otevřený florbal. Hlavní je, že jsme na oba soupeře vyzráli a jsme tam, kde jsme chtěli být.

Osobně jste ve vyřazovací fázi dosud pomohl jednadvaceti body, což z vás činí třetího nejproduktivnějšího hráče celého play-off. Jak se cítíte z individuálního pohledu?
Asi dobře. Přece jen už mám roky na to, abych věděl, co mám dělat v play-off (úsměv). Kdo jiný by měl v klíčových okamžicích rozhodovat než ti nejzkušenější hráči.

Mimo florbal však prožíváte i další šťastné chvíle, jelikož jste se stal během semifinále otcem. Jak se s rolí sžíváte, obzvláště v takto náročné části sezony?
Zatím si to moc užíváme. Je to ještě čerstvé, zkrátka všechno je fajn. Samozřejmě to trochu bere i energii, nicméně je to nyní zvládnutelné. Před sebou už máme jenom jediný zápas ročníku, takže se na něj pořádně připravíme a věřím, že to výkon nijak neovlivní.

O titul si to rozdáte se střešovickým Tatranem. Co lze od souboje v O2 areně očekávat?
Neočekávám žádné velké změny ani na jedné straně, když srovnáme předchozí vzájemné duely. Podle mého názoru budou rozhodovat individuální výkony nejdůležitějších hráčů obou mužstev.

V BigBoard Superfinále se představíte po jednoleté přestávce. Je o to větší motivací trofej tentokrát získat?
Osobně to mám tak, že chci vyhrát jakýkoliv finálový zápas. Loňská odmlka tak samozřejmě je nějakou bonusovou motivací tento rok vyhrát. 

Během sezony prošly Vítkovice trenérskou výměnou, při níž se stali lodivody týmu Daniel Folta s Tomášem Martiníkem. Jak se změna projevila?
Myslím si, že se změna podepsala spíše na atmosféře v kabině, než že by měla nějaký extrémní vliv na styl hry nebo na cokoliv podobného.

„Rekord superfinálových účastí? Důležitější bude počet vyhraných titulů.”Jakub Hubálek, florbalista 1. SC TEMPISH Vítkovice

Sám jste byl u posledního vzájemného setkání s Tatranem, co se týče superfinálových střetnutí. Jak na utkání z roku 2014 vzpomínáte?
To už je hodně dávno (smích). Bylo to rozhodně super, jelikož jsme tehdy vyhráli. Navíc jsme tímto úspěchem obhájili titul z předchozí sezony, takže o to těžší bylo si pro vítězství dojít.

V neděli 16. března vyrovnáte dosavadní rekord Jana Natova v počtu superfinálových startů. Je tento milník pro vás něčím důležitým?
Asi nejde o něco úplně zásadního. Ale přece jenom je hezké, že se člověk do takového zápasu tolikrát podíval. Důležitější však bude počet vyhraných superfinále než samotných účastí.

Zpět na úvod